Blog Archive

Ετικέτες

5Χ5 (1) 7X7 (1) Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ. (2) Α' ΕΣΚΑΣΕ (61) Α΄ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (113) ΑΚΑΔΗΜΙΑ Σ. ΕΛΛΑΔΟΣ (19) ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ (11) ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΟ ΠΛΑΓΙΑΣ (1) ΑΜΦΙΣΣΑΙΚΟΣ (2) ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ (5) ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ ΓΡΑΒΙΑΣ (4) ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ (119) ΑΦΙΕΡΩΜΑ (1) Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (72) ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ (5) ΒΟΛΕΙ (16) ΒΟΛΛΕΙ (2) ΓΑΛΑΞΙΔΙ (5) ΓΕΝΙΚΑ (47) ΓΗΠΕΔΟ (11) ΓΣ ΙΤΕΑΣ (28) Δ ΕΘΝΙΚΗ (1) ΔΗΛΩΣΕΙΣ (5) Ε.Σ.ΠΕ.Κ.ΕΛ. (13) ΕΘΝΙΚΗ (1) ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ (9) ΕΠΟ (3) ΕΠΣ (19) ΕΣΚΑΣΕ (3) ΕΥΧΕΣ (6) ΗΣΑΙΑΣ (1) ΙΣΤΙΟΠΛΟΙΑ (10) ΙΣΤΟΡΙΚΑ (2) ΙΤΕΑ (2) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (6) ΚΥΠΕΛΛΟ (37) ΛΕ.Μ.Α.ΦΩ. (1) ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ (1) ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ (11) ΜΠΑΡΑΖ (27) ΜΠΑΣΚΕΤ (95) Ν.Ο. ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ (5) ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ (19) ΞΕΝΟΦΑΝΗΣ (2) ΟΙΑΝΘΗ (4) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (2) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΙΡΡΑΣ (3) ΠΑΓΚΡΑΤΙΟ ΑΘΛΗΜΑ (1) ΠΑΙΔΙΚΟ (7) ΠΑΜΜΑΧΟΙ (5) ΠΑΡΑΞΕΝΑ (3) ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ (12) ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (287) ΠΟΛΙΤΕΙΑ (4) ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ (1) ΠΡΟΣΩΠΑ (28) ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ (224) ΠΣΙΤ (6) Σ.Χ.Ο. ΙΤΕΑΣ ΚΙΡΡΑΣ (1) ΣΚΑΚΙ (1) ΣΤΙΒΟΣ (1) ΤΕΝΝΙΣ (2) ΤΟΥΡΝΟΥΑ (28) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ (8) ΦΩΚΙΔΑ 2000 (9) ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ (5) Χ.Κ. ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ (1) ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΕΣ (1) FLASH BACK (8) GRAND PRIX (2) HIGHLIGHTS (9) KRISSAIOS (4) PYTHIA CUP (4) SUPER CUP (3) TAE KWON DO (29)

Αναγνώστες

Επικοινωνία

Επικοινωνήστε μαζί μας στο
iteasports@gmail.com

Συνολικές προβολές σελίδας

Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου 2012
photos 009 Στον φιλικό αγώνα που διεξήχθη το Σάββατο το απόγευμα ο Αστέρας Ιτέας ήρθε ισόπαλος με την Αμφίκλεια με σκορ 2 – 2. Ο αγώνας έγινε στο γήπεδο του Χρισσού υπό καταρρακτώδη βροχή. Ενώ υπήρξαν σκέψεις να μην γίνει το ματς, οι δύο ομάδες αψηφώντας τα ακραία καιρικά φαινόμενα μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο και έπαιξαν ένα παιχνίδι το οποίο είχε κανονιστεί ένα μήνα πριν.
Στο πρώτο ημίχρονο οι ομάδες σημείωσαν από ένα τέρμα. Προηγήθηκε η Αμφίκλεια όταν στο 35’ με σουτ λίγο κάτω από το κέντρο του γηπέδου η μπάλα πήγε στο “Γ” της εστίας του Αστέρα. Ο Αστέρας ισοφάρισε...
...στο 40’ έπειτα από ωραία ενέργεια του Βάσου από τα αριστερά και με σουτ από πλάγια θέση που δεν μπόρεσε να εξουδετερώσει ο τερματοφύλακας της Αμφίκλειας. Έτσι τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ συνεχίζονταν οι ακραίες καιρικές συνθήκες η Αμφίκλεια προηγήθηκε και πάλι στο 60’. Ο Αστέρας έφερε πάλι το αγώνα στα ίσα στο 60’ όταν από την δεξιά πλευρά σε εκτέλεση φαουλ του Κουρελή ο Παπαδήμας που μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο με άπιαστη κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Η αρχική σύνθεση της ομάδας του Αστέρα : Αλεξανδρής, Κουβέλης, Τσακίρης, Τολκούτσι, Κέβιν, Κουρελής, Μπασάνος, Υφαντής, Καστανόπουλος, Βάσος, Πέτσας.
Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν αλλαγή οι : Παπαδήμας, Μαυροφρίδης, Βέλλιος, Πολυζωίδης.
Οι ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων λόγω έλλειψης αποδυτηρίων άλλαξαν στους πάγκους των ομάδων υπό καταρρακτώδη βροχή. Να θυμίσουμε ότι η Δημοτική Ενότητα Ιτέας άλλαξε την έδρα της ομάδας λόγω καιρικών συνθηκών για να μην χαλάσει ο χλοοτάπητας του γηπέδου της Ιτέας. Αυτό είναι το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο στην Φωκίδα.