Blog Archive

Ετικέτες

5Χ5 (1) 7X7 (1) Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ. (2) Α' ΕΣΚΑΣΕ (61) Α΄ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (113) ΑΚΑΔΗΜΙΑ Σ. ΕΛΛΑΔΟΣ (19) ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ (11) ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΟ ΠΛΑΓΙΑΣ (1) ΑΜΦΙΣΣΑΙΚΟΣ (2) ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ (5) ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ ΓΡΑΒΙΑΣ (4) ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ (119) ΑΦΙΕΡΩΜΑ (1) Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (72) ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ (5) ΒΟΛΕΙ (16) ΒΟΛΛΕΙ (2) ΓΑΛΑΞΙΔΙ (5) ΓΕΝΙΚΑ (47) ΓΗΠΕΔΟ (11) ΓΣ ΙΤΕΑΣ (28) Δ ΕΘΝΙΚΗ (1) ΔΗΛΩΣΕΙΣ (5) Ε.Σ.ΠΕ.Κ.ΕΛ. (13) ΕΘΝΙΚΗ (1) ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ (9) ΕΠΟ (3) ΕΠΣ (19) ΕΣΚΑΣΕ (3) ΕΥΧΕΣ (6) ΗΣΑΙΑΣ (1) ΙΣΤΙΟΠΛΟΙΑ (10) ΙΣΤΟΡΙΚΑ (2) ΙΤΕΑ (2) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (6) ΚΥΠΕΛΛΟ (37) ΛΕ.Μ.Α.ΦΩ. (1) ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ (1) ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ (11) ΜΠΑΡΑΖ (27) ΜΠΑΣΚΕΤ (95) Ν.Ο. ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ (5) ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ (19) ΞΕΝΟΦΑΝΗΣ (2) ΟΙΑΝΘΗ (4) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (2) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΙΡΡΑΣ (3) ΠΑΓΚΡΑΤΙΟ ΑΘΛΗΜΑ (1) ΠΑΙΔΙΚΟ (7) ΠΑΜΜΑΧΟΙ (5) ΠΑΡΑΞΕΝΑ (3) ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ (12) ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (287) ΠΟΛΙΤΕΙΑ (4) ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ (1) ΠΡΟΣΩΠΑ (28) ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ (224) ΠΣΙΤ (6) Σ.Χ.Ο. ΙΤΕΑΣ ΚΙΡΡΑΣ (1) ΣΚΑΚΙ (1) ΣΤΙΒΟΣ (1) ΤΕΝΝΙΣ (2) ΤΟΥΡΝΟΥΑ (28) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ (8) ΦΩΚΙΔΑ 2000 (9) ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ (5) Χ.Κ. ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ (1) ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΕΣ (1) FLASH BACK (8) GRAND PRIX (2) HIGHLIGHTS (9) KRISSAIOS (4) PYTHIA CUP (4) SUPER CUP (3) TAE KWON DO (29)

Αναγνώστες

Επικοινωνία

Επικοινωνήστε μαζί μας στο
iteasports@gmail.com

Συνολικές προβολές σελίδας

Πέμπτη 6 Σεπτεμβρίου 2012
DSC02021 Στο φιλικό αγώνα που διεξήχθη την Τετάρτη ο Αστέρας Ιτέας νίκησε τον Αμφισσαικό με σκορ 3 – 1. Στο πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας ήταν ανώτερος από τον αντίπαλό του και σημείωσε γρήγορα τρία γκολ. Ο Αμφισσαικός είχε μια πολύ καλή ευκαιρία στο τέλος του ημιχρόνου και κατόρθωσε να μειώσει στο δεύτερο ημίχρονο.
Στο πρώτο ημίχρονο για τον Αστέρα αγωνίστηκαν: Αλεξανδρής, Πέτσας, Τολκούτσι, Μπασάνος, Τσακίρης, Κέβιν, Υφαντής, Καστανόπουλος, Λύτρας, Χαρδαλούπας, Κουβέλης.

Τα γκολ σημείωσαν οι Υφαντής (2’) , Χαρδαλούπας (8΄) , Κουβέλης (22΄), στο 65’ μείωσε ο Αμφισσαικός με πέναλτι.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Δελής, Βάσος, Κουρελής, Ελμακλής, Μαυροφρίδης, Παπαδήμας, Καστρίτης, Πολυζωίδης.
Εκτός αποστολής ήταν οι τραυματίες: Μελέτης, Μανούσης, Χριστόπουλος, Χρόνης και οι ανέτοιμοι λόγω λίγων προπονήσεων Καρδαράς, Πετρόπουλος.
Από τα πρώτα φιλικά φαίνεται ότι ο Αστέρας έχει καλό ρόστερ με δυνατότητες και θα μπορέσει να κάνει μία καλή πορεία στο πρωτάθλημα. Όπως είναι ήδη γνωστό η ομάδα του Αστέρα Ιτέας βασίζεται αποκλειστικά σε ντόπια παιδιά.