Blog Archive

Ετικέτες

5Χ5 (1) 7X7 (1) Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ. (2) Α' ΕΣΚΑΣΕ (61) Α΄ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (113) ΑΚΑΔΗΜΙΑ Σ. ΕΛΛΑΔΟΣ (19) ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ (11) ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΟ ΠΛΑΓΙΑΣ (1) ΑΜΦΙΣΣΑΙΚΟΣ (2) ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ (5) ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ ΓΡΑΒΙΑΣ (4) ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ (119) ΑΦΙΕΡΩΜΑ (1) Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (72) ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ (5) ΒΟΛΕΙ (16) ΒΟΛΛΕΙ (2) ΓΑΛΑΞΙΔΙ (5) ΓΕΝΙΚΑ (47) ΓΗΠΕΔΟ (11) ΓΣ ΙΤΕΑΣ (28) Δ ΕΘΝΙΚΗ (1) ΔΗΛΩΣΕΙΣ (5) Ε.Σ.ΠΕ.Κ.ΕΛ. (13) ΕΘΝΙΚΗ (1) ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ (9) ΕΠΟ (3) ΕΠΣ (19) ΕΣΚΑΣΕ (3) ΕΥΧΕΣ (6) ΗΣΑΙΑΣ (1) ΙΣΤΙΟΠΛΟΙΑ (10) ΙΣΤΟΡΙΚΑ (2) ΙΤΕΑ (2) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (6) ΚΥΠΕΛΛΟ (37) ΛΕ.Μ.Α.ΦΩ. (1) ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ (1) ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ (11) ΜΠΑΡΑΖ (27) ΜΠΑΣΚΕΤ (95) Ν.Ο. ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ (5) ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ (19) ΞΕΝΟΦΑΝΗΣ (2) ΟΙΑΝΘΗ (4) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (2) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΙΡΡΑΣ (3) ΠΑΓΚΡΑΤΙΟ ΑΘΛΗΜΑ (1) ΠΑΙΔΙΚΟ (7) ΠΑΜΜΑΧΟΙ (5) ΠΑΡΑΞΕΝΑ (3) ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ (12) ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (287) ΠΟΛΙΤΕΙΑ (4) ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ (1) ΠΡΟΣΩΠΑ (28) ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ (224) ΠΣΙΤ (6) Σ.Χ.Ο. ΙΤΕΑΣ ΚΙΡΡΑΣ (1) ΣΚΑΚΙ (1) ΣΤΙΒΟΣ (1) ΤΕΝΝΙΣ (2) ΤΟΥΡΝΟΥΑ (28) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ (8) ΦΩΚΙΔΑ 2000 (9) ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ (5) Χ.Κ. ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ (1) ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΕΣ (1) FLASH BACK (8) GRAND PRIX (2) HIGHLIGHTS (9) KRISSAIOS (4) PYTHIA CUP (4) SUPER CUP (3) TAE KWON DO (29)

Αναγνώστες

Επικοινωνία

Επικοινωνήστε μαζί μας στο
iteasports@gmail.com

Συνολικές προβολές σελίδας

Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012
ffffffffff[5] Σ’ ένα συναρπαστικό παιχνίδι, οι νεαροί της Ιτέας λύγισαν στον Πολύδροσο με ανύπαρκτο πέναλτι στο 86’ από τον τοπικό Διαγόρα. Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι η «Φωκίδα 2000» αγωνίστηκε με πολλές και σημαντικές απουσίες, καθώς οι παλαιότεροι παίχτες της (από την Γ’ Λυκείου) δεν ακολούθησαν την ομάδα, λόγω φόρτου μαθημάτων. Χατ τρικ για την ομάδα της Ιτέας πέτυχε ο Γκέκας.
Την παράσταση έκλεψε ο διαιτητής κ. Μπούνος, ο οποίος σφύριξε τέσσερα πέναλτι, εκ των οποίων, το ένα ήταν αυστηρό και τα δύο ανύπαρκτα. Επίσης, έδειξε δύο κίτρινες κάρτες σε παίχτη των γηπεδούχων.. χωρίς να τον αποβάλλει!!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 3’ και η «Φωκίδα 2000» ισοφάρισε με τραβηγμένο πέναλτι στο οποίο ευστόχησε ο Γκέκας. Το ημίχρονο έληξε 1-1 και με στις αρχές του 2ου ημιχρόνου ο Διαγόρας προηγήθηκε με 2-1. Νέο πέναλτι για τους φιλοξενούμενους (το μοναδικό από τα τέσσερα που ήταν πεντακάθαρο) και ο Γκέκας έκανε το 2-2. Λίγο αργότερα έγινε το 3-2 για τους γηπεδούχους με μακρινό σουτ και μετά από λίγα λεπτά σε βουτιά παίχτη της γηπεδούχου ομάδας δόθηκε πέναλτι, το οποίο απέκρουσε ο Λύτρας. Η «Φωκίδα 2000» ισοφάρισε εκ νέου και πάλι με τον Γκέκα, με κοντινή κεφαλιά.
Η συνέχεια αποτελεί προσωπικό ρεσιτάλ του διαιτητή που δεν άντεξε προφανώς στην πίεση της εξέδρας, καθώς η τοπική ομάδα διεκδικεί την άνοδό της στην Α’ κατηγορία. Έτσι, ο διαιτητής ολοκλήρωσε το έργο του στο 86’, καθώς θεαματική βουτιά επιθετικού του Διαγόρα μετατράπηκε σε νέο πέναλτι και έτσι, ήλθε η νίκη για τους γηπεδούχους με 4-3.
Η συνέχεια περιλαμβάνει ευνοϊκό πρόγραμμα για την ομάδα της «Φωκίδα 2000», η οποία αναμένεται να αναρριχηθεί στο βαθμολογικό πίνακα.
ΦΩΚΙΔΑ 2000: Λύτρας, Λιάκος, Πασαλιμανιώτης (60’ Φουσέκης), Στέφας, Χλεμπογιάννης, Παπαδήμας, Φώτης, Γκέκας, Τσελές, Κυριαννάκης, Χάϊδος.
Πηγή: karteria1