Blog Archive

Ετικέτες

5Χ5 (1) 7X7 (1) Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ. (2) Α' ΕΣΚΑΣΕ (61) Α΄ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (113) ΑΚΑΔΗΜΙΑ Σ. ΕΛΛΑΔΟΣ (19) ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ (11) ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΟ ΠΛΑΓΙΑΣ (1) ΑΜΦΙΣΣΑΙΚΟΣ (2) ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ (5) ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ ΓΡΑΒΙΑΣ (4) ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ (119) ΑΦΙΕΡΩΜΑ (1) Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (72) ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ (5) ΒΟΛΕΙ (16) ΒΟΛΛΕΙ (2) ΓΑΛΑΞΙΔΙ (5) ΓΕΝΙΚΑ (47) ΓΗΠΕΔΟ (11) ΓΣ ΙΤΕΑΣ (28) Δ ΕΘΝΙΚΗ (1) ΔΗΛΩΣΕΙΣ (5) Ε.Σ.ΠΕ.Κ.ΕΛ. (13) ΕΘΝΙΚΗ (1) ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ (9) ΕΠΟ (3) ΕΠΣ (19) ΕΣΚΑΣΕ (3) ΕΥΧΕΣ (6) ΗΣΑΙΑΣ (1) ΙΣΤΙΟΠΛΟΙΑ (10) ΙΣΤΟΡΙΚΑ (2) ΙΤΕΑ (2) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (6) ΚΥΠΕΛΛΟ (37) ΛΕ.Μ.Α.ΦΩ. (1) ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ (1) ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ (11) ΜΠΑΡΑΖ (27) ΜΠΑΣΚΕΤ (95) Ν.Ο. ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ (5) ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ (19) ΞΕΝΟΦΑΝΗΣ (2) ΟΙΑΝΘΗ (4) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (2) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΙΡΡΑΣ (3) ΠΑΓΚΡΑΤΙΟ ΑΘΛΗΜΑ (1) ΠΑΙΔΙΚΟ (7) ΠΑΜΜΑΧΟΙ (5) ΠΑΡΑΞΕΝΑ (3) ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ (12) ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (287) ΠΟΛΙΤΕΙΑ (4) ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ (1) ΠΡΟΣΩΠΑ (28) ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ (224) ΠΣΙΤ (6) Σ.Χ.Ο. ΙΤΕΑΣ ΚΙΡΡΑΣ (1) ΣΚΑΚΙ (1) ΣΤΙΒΟΣ (1) ΤΕΝΝΙΣ (2) ΤΟΥΡΝΟΥΑ (28) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ (8) ΦΩΚΙΔΑ 2000 (9) ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ (5) Χ.Κ. ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ (1) ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΕΣ (1) FLASH BACK (8) GRAND PRIX (2) HIGHLIGHTS (9) KRISSAIOS (4) PYTHIA CUP (4) SUPER CUP (3) TAE KWON DO (29)

Αναγνώστες

Επικοινωνία

Επικοινωνήστε μαζί μας στο
iteasports@gmail.com

Συνολικές προβολές σελίδας

Δευτέρα 1 Οκτωβρίου 2012
photos 014 Στον αγώνα κυπέλλου με την Α.Σ. Γλυφάδας κέρδισε ο Αστέρας Ιτέας με σκορ 2 – 0 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣ Φωκίδας.
Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καλός ο Αστέρας Ιτέας. Και οι δύο ομάδες δημιούργησαν λίγες φάσεις. Κυρίως επικεντρώθηκαν στην άμυνα τους. Στο 40’ έγινε η πρώτη αναγκαστική αλλαγή όταν ο Λύτρας πήρε την θέση του τραυματισμένου Κέβιν. Το πρώτο ημίχρονο οι θεατές είδαν πιο πολύ παιχνίδι κέντρου και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια χωρίς να σκοράρουν.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας μπήκε πιο δυναμικά και οι φιλοξενούμενοι κλείστηκαν στα καρέ τους προσπαθώντας να μην δεχτούν γκολ. Έτσι κύλησε το παιχνίδι με επιθετικές προσπάθειες το Αστέρα χωρίς να ευοδώσουν. Στο 70΄ έγινε η δεύτερη αλλαγή του Αστέρα όταν ο Υφαντής αντικατέστησε τον Κουρελή. Στο 72’ , δύο λεπτά μετά από την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο και ενώ ο Αστέρας πίεζε ο Υφαντής έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι των φιλοξενούμενων και στην επαναφορά της έκανε σουτ ο Παπαδήμας το οποίο απέκρουσε ο τερματοφύλακας και σε δεύτερο σουτ του Παπαδήμα ο αμυντικός έσωσε πάνω στην γραμμή. Τρία λεπτά αργότερα στο 75’ ήρθε το γκολ για την ομάδα της Ιτέας. Ο Κουβέλης έκανε σέντρα από τα δεξιά και ο επερχόμενος Υφαντής πλάσαρε και έκανε το 1 – 0. Η υπεροχή του Αστέρα συνεχίστηκε και στο 80΄ ο Παπαδήμας με εκπληκτικό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα της Γλυφάδας.