Blog Archive

Ετικέτες

5Χ5 (1) 7X7 (1) Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ. (2) Α' ΕΣΚΑΣΕ (61) Α΄ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (113) ΑΚΑΔΗΜΙΑ Σ. ΕΛΛΑΔΟΣ (19) ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ (11) ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΟ ΠΛΑΓΙΑΣ (1) ΑΜΦΙΣΣΑΙΚΟΣ (2) ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ (5) ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ ΓΡΑΒΙΑΣ (4) ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ (119) ΑΦΙΕΡΩΜΑ (1) Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (72) ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ (5) ΒΟΛΕΙ (16) ΒΟΛΛΕΙ (2) ΓΑΛΑΞΙΔΙ (5) ΓΕΝΙΚΑ (47) ΓΗΠΕΔΟ (11) ΓΣ ΙΤΕΑΣ (28) Δ ΕΘΝΙΚΗ (1) ΔΗΛΩΣΕΙΣ (5) Ε.Σ.ΠΕ.Κ.ΕΛ. (13) ΕΘΝΙΚΗ (1) ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ (9) ΕΠΟ (3) ΕΠΣ (19) ΕΣΚΑΣΕ (3) ΕΥΧΕΣ (6) ΗΣΑΙΑΣ (1) ΙΣΤΙΟΠΛΟΙΑ (10) ΙΣΤΟΡΙΚΑ (2) ΙΤΕΑ (2) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (6) ΚΥΠΕΛΛΟ (37) ΛΕ.Μ.Α.ΦΩ. (1) ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ (1) ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ (11) ΜΠΑΡΑΖ (27) ΜΠΑΣΚΕΤ (95) Ν.Ο. ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ (5) ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ (19) ΞΕΝΟΦΑΝΗΣ (2) ΟΙΑΝΘΗ (4) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (2) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΙΡΡΑΣ (3) ΠΑΓΚΡΑΤΙΟ ΑΘΛΗΜΑ (1) ΠΑΙΔΙΚΟ (7) ΠΑΜΜΑΧΟΙ (5) ΠΑΡΑΞΕΝΑ (3) ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ (12) ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (287) ΠΟΛΙΤΕΙΑ (4) ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ (1) ΠΡΟΣΩΠΑ (28) ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ (224) ΠΣΙΤ (6) Σ.Χ.Ο. ΙΤΕΑΣ ΚΙΡΡΑΣ (1) ΣΚΑΚΙ (1) ΣΤΙΒΟΣ (1) ΤΕΝΝΙΣ (2) ΤΟΥΡΝΟΥΑ (28) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ (8) ΦΩΚΙΔΑ 2000 (9) ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ (5) Χ.Κ. ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ (1) ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΕΣ (1) FLASH BACK (8) GRAND PRIX (2) HIGHLIGHTS (9) KRISSAIOS (4) PYTHIA CUP (4) SUPER CUP (3) TAE KWON DO (29)

Αναγνώστες

Επικοινωνία

Επικοινωνήστε μαζί μας στο
iteasports@gmail.com

Συνολικές προβολές σελίδας

Πέμπτη 21 Μαρτίου 2013

kip1 Κυπελλούχος ΕΠΣ Φωκίδας για την περίοδο 2012 – 2013 αναδείχθηκε ο Ανδρούτσος Γραβιάς καθώς στον χθεσινό τελικό κέρδισε τον Αστέρα Ιτέας με σκορ 3 – 1.

Το πρώτο ημίχρονο το σκορ ήταν 0 – 0 . Ο Αστέρας προηγήθηκε με τέρμα του Κουρελή στο 50΄ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή. Δύο λεπτά αργότερα τα δοκάρια στέρησαν από την ομάδα της Ιτέας ένα δεύτερο γκολ καθώς στην ίδια φάση ο Δελής σημάδεψε τα δοκάρια τρείς φορές. Αυτή η φάση έκρινε και την ροή του αγώνα, αφού ο Αστέρας θα αποκτούσε σαφές προβάδισμα. Και σαν να μην έλειπαν τα δοκάρια η ατυχία ξαναχτύπησε την ομάδα της Ιτέας καθώς τραυματίστηκαν ο Κουρελής, ο Μαυροφρύδης και ο Τολκούτσι αναγκάζοντας τον προπονητή του Αστέρα σε τρείς αναγκαστικές αλλαγές. Ο Ανδρούτσος ισοφάρισε στο 77΄ με τον Χριστοδούλου. Στο γκολ αυτό διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι παίκτες του Αστέρα για φάουλ του επιτιθέμενο καθώς έσπρωξε τον αμυντικό του Αστέρα με τα δύο χέρια. Η κανονική διάρκεια το αγώνα έληξε με σκορ 1 – 1.

Στην παράταση και ενώ ο Αστέρας είχε τρείς αναγκαστικές αλλαγές ο Ανδρούτσος κατόρθωσε να σημειώσει δύο τέρματα και να κατακτήσει το κύπελλο Φωκίδας. Τα τέρματα σημειώθηκαν στο 103΄ και στο 105΄.

Σύνθεση Αστέρα Ιτέας: Αλεξανδρής , Μαυροφύδης (87΄Δελής Γ.) , Τολκούτσι (27΄ Μπασάνος) , Τσακίρης , Δελής Ι. , Χύσα , Κουβέλης , Κουρελής (72΄ Πέτσας) , Καστανόπουλος , Βάσος , Χαρδαλούπας.